تخته تصویر آمریکا اخبار سیاست خارجی

تخته: تصویر آمریکا اخبار سیاست خارجی

گت بلاگز اخبار اجتماعی پلی اکریل را در آی سیو نگه داشته‌ایم

استاندار اصفهان با بیان اینکه شرکت صنعت معدن و تجارت باید هر لحظه اوضاع تولید و صنعت اصفهان را مانیتور کند، گفت: اصفهان واحدهای تولیدی همانند پلی اکریل دارد که

پلی اکریل را در آی سیو نگه داشته‌ایم

پلی اکریل را در آی سیو نگه داشته ایم

عبارات مهم : اصفهان

استاندار اصفهان با بیان اینکه شرکت صنعت معدن و تجارت باید هر لحظه اوضاع تولید و صنعت اصفهان را مانیتور کند، گفت: اصفهان واحدهای تولیدی همانند پلی اکریل دارد که آنها را در آی سیو نگه داشته ایم.

به گزارش ایسنا، محسن مهرعلیزاده پیش از ظهر امروز (شنبه) در بیست و نهمین جشنواره امتنان از کارگران استان اصفهان، با بیان اینکه جامعه ما از بُعد پرسشها اخلاق، قانون و تعهدات دینی شرایط خوبی را دارد، اظهار کرد: امروز شاهد عدم اشتغال و نبود کار جهت کارگران در بسیاری از واحدهای تولیدی به علت پرسشها اقتصادی هستیم. به عنوان مثال در حال حاضر فضای کار مناسب جهت دو سوم نیروی کار ذوب آهن به معنای واقعی وجود ندارد.

وی با بیان اینکه به علت شرایط اقتصادی موجود بسیاری از کارخانجات بخش شخصی مجبور به کم کردن ظرفیت تولید خود هستند، گفت: در این شرایط بسیاری از مدیران تولید بدون تعدیل نیرو و با امکانات موجود خود اقدام به کار می کنند.

استاندار اصفهان با اشاره به اینکه در این فرایند کارگران، کمترین نقش را در ایجاد اشتغال دارد و مسئولان باید نسبت به این عنوان تلاش کنند، اظهار کرد: اگر کار باشد، کارگر کار می کند و هم چنین با آموزش، به صورت بهینه و خلاق در محیط کار عمل می کند، ولی مدیریت کلان باید کارها مورد نیاز را در جهت اشتغال انجام دهد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر صدها واحد تولیدی به شکل بیمار و با ظرفیت 30 تا 20 درصد و حتی نزدیک به صفر، جهت بدون کار نشدن کارگران خود، به فعالیت خود ادامه می دهند، تصریح کرد: متاسفانه در شخصی سازی و واگذاری واحدهای تولیدی غلط عمل کردیم.

مهرعلیزاده خطاب به رییس شرکت صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان، گفت: استان اصفهان هشت هزار واحد صنعتی دارد ولی کار این مجموعه میرزانویسی شب تا صبح شده است در حالی که شرکت صمت باید با فکر و تدبیر، اندیشی نگری کند و در چگونگی بهره برداری از واحدهای تولیدی کارها مورد نیاز را انجام دهد.

وی تاکید کرد: شرکت صنعت معدن و تجارت باید هر لحظه اوضاع تولید و صنعت اصفهان را مانیتور کند.

استاندار اصفهان با حق دادن به کارگران معترضی که برابر استانداری تجمع می کنند و چند ماه حقوق خود را مطالبه می کنند، تصریح کرد: خطاکار کسی است که مجوز را به افراد غیر متخصص داده تا نام برندی را که روزی صادرات داشت، خراب کند و موجب بروز مشکلاتی جهت آن شود.

وی با اشاره به اینکه اصفهان واحدهای تولیدی همانند پلی اکریل دارد که آنها را در آی سیو نگه داشته ایم، تاکید کرد: اگر به موقع به داد واحدهای تولیدی مسئله دار می رسیدیم، امروز با چنین مشکلاتی مواجه نبودیم.

مهرعلیزاده با بیان اینکه در ابتدای ورود به استانداری دستیار خاص ای را که به پرسشها کلان و اقتصادی اصفهان آگاه بود را گزینش و وی را مامور به بررسی پرسشها تولیدی استان کردم، اظهار کرد: در ابتدا صدها واحد تولیدی بیمار را در استان شناسایی و دستگاه های مربوطه را موظف به پیگیری پرسشها آنها کردیم.

وی در ادامه با اشاره به ابتکار اتاق بازرگانی اصفهان در خصوص راه اندازی کلینیک صنعت، گفت: در این کلینیک پرسشها واحدهای تولیدی بیمار شناسایی و نسبت به حل آنها راهکارهای ارائه می شود.

استاندار اصفهان هم چنین با انتقاد از عنوان سرمایه گریزی از استان، گفت: جهت اصفهان کسر ارزش است که میانگین بیکاری آن دو درصد بالاتر از کشور است و این عنوان ریشه از سرمایه گریزی آن دارد.

وی با بیان اینکه مدیران نباید تصور کنند که دادن امتیاز به سرمایه گذار جهت آنها مسئله ساز خواهد شد، تصریح کرد: سرمایه گذاران بسیار محترم هستند و باید از آنها تکریم کرد.

مهرعلیزاده با انتقاد بر اینکه مدیران ما بعد از اینکه مسئولیتی را اشغال کردند، هیچ ریسکی را قبول نمی کنند، گفت: در استان اصفهان باید فضایی ایجاد شود تا تعداد شاغلان و سرمایه گذاران زیاد شود.

وی با اشاره به اینکه اصفهان به عنوان یکی از مراکز صنعتی کشور دارای جاذبه های گردشگری بسیار هست، اظهار کرد: با این وجود، متاسفانه اصفهان تنها 1400 تخت هتل دارد و از سوی دیگر طی 40 سال گذشته یک هتل پنج ستاره در این شهر ساخته نشده است.

وی در ادامه با اشاره به بحران آبی اصفهان، گفت: با وجود پرسشها کم آبی در استان، به هیچ یک از واحدهای صنعتی اصفهان به بهانه بی آبی اجازه تعطیلی نخواهیم داد و در صورتی که مردم روزانه در مصرف آب شرب 20 درصد صرفه جویی نکنند، احتمال دارد حتی در تیر ماه دچار بی آبی شویم.

استاندار اصفهان با بیان اینکه صنعت باید جهت تامین آب خود از پساب فاضلاب استفاده کنند، تاکید کرد: اگر اصفهان از اوضاع بحران آبی خود عبور کند به صراحت می گویم که با برنامه های خود می توانیم در سال های آینده حداقل زاینده رود را در محدوده شهر اصفهان جاری کنیم.

وی به مسئله بی آبی کشاورزان نیز اشاره کرد و گفت: به طور قطع جهت جبران معیشت کشاورزان به علت کشت نکردن آنها تدابیری اندیشیده ایم، از سوی دیگر تلاش در حفظ باغات استان داریم.

پلی اکریل را در آی سیو نگه داشته‌ایم

واژه های کلیدی: اصفهان | کارگران | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs