تخته تصویر آمریکا اخبار سیاست خارجی

تخته: تصویر آمریکا اخبار سیاست خارجی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی امیدوارم این استیضاح باز هم با رای اعتماد مجلس همراه باشد / روحانی

حسن روحانی با اشاره به استیضاح سه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، راه و شهرسازی و جهاد کشاورزی در مجلس شورای اسلامی، آن را حق نمایندگان و فرصتی جهت تبیین خدمات

امیدوارم این استیضاح باز هم با رای اعتماد مجلس همراه باشد / روحانی

روحانی: امیدوارم این استیضاح باز هم با رای اعتماد مجلس همراه باشد

عبارات مهم : اعتماد

حسن روحانی با اشاره به استیضاح سه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، راه و شهرسازی و جهاد کشاورزی در مجلس شورای اسلامی، آن را حق نمایندگان و فرصتی جهت تبیین خدمات دولت دانست.

به گزارش تسنیم، حسن روحانی رییس جمهور در جلسه عصر یکشنبه هیات دولت که ریاست آن را برعهده داشت، با اشاره به استیضاح سه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، راه و شهرسازی و جهاد کشاورزی در مجلس شورای اسلامی، آن را حق نمایندگان و فرصتی جهت تبیین خدمات دولت دانست و اظهار امیدواری کرد که استفاده از این حق قانونی با لحاظ روح و لب قانون که رعایت مصلحت کشور، مصالح عمومی و منافع ملی هست، انجام شود.

امیدوارم این استیضاح باز هم با رای اعتماد مجلس همراه باشد / روحانی

روحانی ضمن اعلام حمایت و پشتیبانی قاطع دولت از هر سه وزیر، وزرای استیضاح شده است را به ارایه توضیحات دقیق و روشن از خدمات خود توصیه و مردم را در کنار نمایندگان، مخاطبان این سخنان ذکر کرد و آگاهی مردم از خدمات دولت و دستگاه های مورد استیضاح را مورد تأکید قرار داد.

رئیس جمهور با یادآوری اینکه نمایندگان مجلس شورای اسلامی شش ماه قبل به همین وزرا رأی اعتماد داده اند، این مدت را وقت کمی جهت تردید در اعتماد به آنها دانسته و اظهار امیدواری کرد که این استیضاح باز هم با رأی اعتماد نمایندگان به وزرای مورد نظر همراه باشد.

حسن روحانی با اشاره به استیضاح سه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، راه و شهرسازی و جهاد کشاورزی در مجلس شورای اسلامی، آن را حق نمایندگان و فرصتی جهت تبیین خدمات

روحانی در ادامه، با اشاره به خدمات آقای آخوندی در حوزه های راه آهن، جاده، خدمات هوایی، توسعه بنادر، مسکن و شهرسازی در خلال دولت یازدهم و نیز در مدت کوتاه دولت دوازدهم، آنها را علی رغم همه محدودیت ها درخور اعتنا دانست و از وزیر راه و شهرسازی خواست تا درخصوص این خدمات به نمایندگان و مردم شریف توضیح دهد.

رئیس جمهور همچنین از آقای حجتی وزیر جهاد کشاورزی خواست تا گزارشی درخصوص خدمات این وزارتخانه در زیاد کردن تولید گندم، شکر، روغن، کلزا، اصلاح تراز تجاری واردات و صادرات مواد غذایی، تأمین مواد غذایی، نیل به خودکفایی، صادرات محصولات کشاورزی، پرورش ماهی در دریا، توسعه کشت گلخانه ای و ترویج الگوهای نوین کشت جهت نمایندگان و مردم ارایه نماید.

روحانی به آقای ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز توصیه کرد که راجع به توسعه خدمات بیمه بویژه در اقشار ضعیف و محروم، اصلاح اوضاع کارگران، ساماندهی صندوق های بازنشستگی، زیاد کردن خدمات رفاهی بویژه در سطح دهک های درآمدی پایین، کودکان بی سرپرست و زنان سرپرست خانوار، معلولان و ارتقای تأمین اجتماعی و همینطور طرح های نوین اشتغال بویژه طرح اشتغال در مناطق روستایی که در ماه های نخست آن هستیم، با نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مردم کشور عزیزمان ایران سخن بگوید.

امیدوارم این استیضاح باز هم با رای اعتماد مجلس همراه باشد / روحانی

رییس جمهور در عین حال رأی قاطع به همه وزرای استیضاح شده است را موجب استحکام نظام و تقویت امید به آینده در جامعه دانسته و بویژه در روزهای نهایی سال از نمایندگان مجلس خواست که با توجه به خدمات ارزنده، وزیران را در مسیر استمرار خدمات یاری کنند.

تعرفه های گمرکی سال 97 تعیین شد

با تصویب هیات وزیران، مجموع حقوق گمرکی و سود بازرگانی کالاها جهت درج در کتاب مقررات صادرات و واردات سال 1397 تعیین شد.

حسن روحانی با اشاره به استیضاح سه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، راه و شهرسازی و جهاد کشاورزی در مجلس شورای اسلامی، آن را حق نمایندگان و فرصتی جهت تبیین خدمات

دولت با توجه به سیاست راهبردی خود در حمایت از کارآفرین و ضرورت حمایت منطقی و همه جانبه از تولیدات داخل که همواره مورد تأکید مقام معظم رهبری نیز بوده است و بعد از هماهنگی با کلیه دستگاه های ذیربط، پیشنهادهای تغییرات تعرفه ای را مورد بررسی و تصویب قرار داد.

براساس این مصوبه، حقوق ورودی 328 قلم کالا زیاد کردن و 133 ردیف کم کردن یافت و 639 ردیف مشمول بر اصلاح شرح تعرفه، حذف، ایجاد و اصلاح مندرجات ذیل یادداشت ­های فصول کتاب مقررات صادرات و واردات (بدون عوض کردن حقوق ورودی) تعیین شد.

امیدوارم این استیضاح باز هم با رای اعتماد مجلس همراه باشد / روحانی

خودروهای موجود در گمرکات کشور تعیین وظیفه می شوند

هیات وزیران به منظور تعیین وظیفه خودروهای موجود در گمرکات که در وقت ورود دارای ثبت سفارش و واجد شرایط و ضوابط فنی واردات ماشین بوده ولیکن به علت محدودیت ثبت سفارش امکان ورود نداشته اند، مصوب کرد ترخیص خودروهای سواری دارای ثبت سفارش معتبر یا قبض انبار معتبر در اماکن گمرکی، مناطق خاص اقتصادی و مناطق آزاد تجاری صنعتی به تاریخ 9 /10 /1396 و قبل از آن با رعایت پرداخت حقوق ورودی و دارا بودن شرایط آیین نامه ضوابط فنی واردات ماشین در وقت ورود ماشین به کشور مجاز است.

همچنین خودروهای با حجم موتور 2500 سی سی و کمتر که دارای ثبت سفارش معتبر در وقت ورود ماشین به اماکن گمرکی، مناطق خاص اقتصادی و مناطق آزاد تجاری صنعتی بوده اند و بدون الزام به رعایت مصوبه مربوط به خودروهای باارزش زیاد از 40 هزار دلار با محاسبه و پرداخت 40 واحد درصد سود بازرگانی مازاد بر مأخذ حقوق ورودی، قابل ترخیص هستند.

تهاتر مطالبات و بدهی های چند شرکت دولتی با شرکت های شخصی ­سازی و امور مالیاتی کشور

با تصویب هیات وزیران، مطالبات شرکت های مدیریت تولید برق طوس، تولید برق پره سرمپنا، گهر انرژی سیرجان، تولید انرژی برق شمس پاسارگاد، شیراز مکانیک، توسعه انرژی اعتماد مهر کیش و مؤسسه صندوق های بازنشستگی، بعد انداز و رفاه کارکنان صنعت نفت از شرکت های دولتی ذی­ربط با بدهی آنها به شرکت های شخصی سازی و امور مالیاتی کشور تهاتر شد.

واژه های کلیدی: اعتماد | واردات | استیضاح | حسن روحانی | نمایندگان مجلس | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs