تخته تصویر آمریکا اخبار سیاست خارجی

تخته: تصویر آمریکا اخبار سیاست خارجی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری مساله «عصبانی نیستم» نباید به نامه به رییس جمهوری می کشید / احمد مازنی

احمد مازنی با اشاره به حواشی «عصبانی نیستم» گفت رییس شرکت سینمایی مساله را با کارگردان حل کند تا دیگر نیاز به نامه نوشتن به رییس جمهور نباشد و عنوان به معضل حل

مساله «عصبانی نیستم» نباید به نامه به رییس جمهوری می کشید / احمد مازنی

احمد مازنی: مساله «عصبانی نیستم» نباید به نامه به رییس جمهوری می کشید

عبارات مهم : فرهنگ

احمد مازنی با اشاره به حواشی «عصبانی نیستم» گفت رییس شرکت سینمایی مساله را با کارگردان حل کند تا دیگر نیاز به نامه نوشتن به رییس جمهور نباشد و عنوان به معضل حل نشدنی تبدیل نشود.

به گزارش مهر ، احمد مازنی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به نامه ۱۲۰ سینماگر به رییس جمهور راجع به اعتراض به نمایش ندادن فیلم سینمایی «عصبانی نیستم» گفت: بارها بر ضرورت حاکمیت قانون در تمامی عرصه ها به خاص عرصه فرهنگ و هنر تاکید شده است چراکه سلیقه های شخصی نباید در فرآیند اجرای قانون تاثیر بگذارند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: راجع به پرسشها پیش آمده جهت «عصبانی نیستم» با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به اتفاق چند نماینده دیگر مکاتبه کردیم که پاسخ مکتوب وی مبنی بر عدم مخالفت با اکران این اثر بود با این وجود وی اعتقاد است باید نمایش آن به دلایلی عقب بیفتد.

وی با اشاره به تماس درمیشیان به عنوان کارگردان فیلم با وی با نشانه ابراز شکایت از عدم نمایش این فیلم در ۲۵ بهمن ماه علیرغم داشتن مجوز مورد نیاز و قول وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اظهار کرد: بعد از این تماس عنوان را مجددا با وزیر فرهنگ پیگیری کردیم که آنها گفتند به علت شرایط فعلی اجتماعی بهتر است یا وقت اکران به تاخیر بیفتد یا چند دقیقه دیگر آن از بین بردن شود که البته به این عنوان ان قلت هایی وارد است.

مازنی با بیان اینکه مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شرکت سینمایی روابط خود را با سینماگران به خاص نیروهای جوان دوستانه تر کنند، اضافه کرد: آقای حیدریان جلسه ای را با آقای درمیشان بگذارند و طی گفتگویی دوستانه این مساله را حل کنند تا دیگر نیاز به نامه نگاری جمعی از اهالی سینما به رییس جمهور نباشد و عنوان به یک معضل حل نشدنی تبدیل نشود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اعتقاد است نباید بیش از این بر فیلمی که مراحل قانونی خود را طی کرده سخت گرفت در حالی که ۵ پروانه نمایش و اعمال سانسورهای متفاوت را تجربه کرده است چراکه اثرات منفی این ممانعت در اذهان عمومی و جوانان به مراتب زیاد از اکران آن خواهد بود البته در صورتی که اصرار داشته باشیم آیا اصلا این فیلم اثر منفی بر مخاطب دارد یا خیر؟

رییس کمیته هنری کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در آخر تصریح کرد: فیلم های سینمایی به اندازه برنامه های صدا و سیما در جامعه تاثیرگذار نیستند.

مساله «عصبانی نیستم» نباید به نامه به رییس جمهوری می کشید / احمد مازنی

واژه های کلیدی: فرهنگ | نمایش | اسلامی | سینمایی | کمیسیون فرهنگی | مجلس شورای اسلامی | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs