تخته تصویر آمریکا اخبار سیاست خارجی

تخته: تصویر آمریکا اخبار سیاست خارجی

گت بلاگز اخبار پزشکی تشخیص سرطان ریه با نشانگر زیستی

مطالعات تازه نشان می دهد میزان پروتئین CKAP4 در خون بیمار می تواند‌ مهمترین نشانه مبتلا شدن به سرطان ریه در مراحل اولیه باشد. 

تشخیص سرطان ریه با نشانگر زیستی

تشخیص سرطان ریه با نشانگر زیستی

عبارات مهم : بیماری

مطالعات تازه نشان می دهد میزان پروتئین CKAP4 در خون بیمار می تواند مهمترین نشانه مبتلا شدن به سرطان ریه در مراحل اولیه باشد.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری ساینس دیلی،بر اساس آمار مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها، سرطان ریه علت مهم فوت و میر ناشی از سرطان و دومین سرطان مرسوم هست. از هر چهار فوت ناشی از سرطان، یک مورد به علت سرطان ریه است.

مطالعات نشان می دهد تشخیص و درمان سریع بیماری موثرترین روش در زیاد کردن طول عمر بیمار هست. به همین منظور محققان دانشگاه کیتاساتو در ژاپن مطالعات تازه ای را در زمینه تشخیص زودهنگام بیماری انجام داده اند. این مطالعه نشان می دهد میزان پروتئین CKAP4 نشانگر مهمی در رابطه با سرطان ریه هست. از طرفی با استفاده از این نشانگر می توان درمان موثرتری جهت بیمار تجویز کرد.

تشخیص سرطان ریه با نشانگر زیستی

در این مطالعه آمده است نشانگر های زیستی قبلی نسبت به سلول های سرطان ریه حساسیت کافی ندارند؛ ولی پروتئین CKAP4 جهت تشخیص سرطان بسیار موثر هست. محققان معتقدند ترکیب این پروتئین با نشانگرهای قبلی در تشخیص سرطان ریه در مراحل اولیه بسیار موثر است.

سرطان ریه معمولا در افراد سالمند دیده می شود. از هر سه بیمار مبتلا به سرطان ریه، دو مورد بالای 65 سال سن دارند و کمتر از دو درصد مبتلایان کمتر از 45 سال سن دارند. میانگین سن مبتلایان 70 سال هست. از هر 14 مرد، یک نفر به سرطان ریه مبتلا می شود و این آمار در میان زنان، یک از 17 زن است.

مطالعات تازه نشان می دهد میزان پروتئین CKAP4 در خون بیمار می تواند‌ مهمترین نشانه مبتلا شدن به سرطان ریه در مراحل اولیه باشد. 

نتایج این مطالعه در نشریه Pathology انتشار یافته است.

واژه های کلیدی: بیماری | مطالعه | مطالعات | پروتئین | سرطان ریه | مبتلا شدن | سرطان ریه | تشخیص سرطان

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs